سه شنبه 2 مرداد 1403

بازگشت سریع‌ترین دونده المپیک توکیو

بازگشت سریع‌ترین دونده المپیک توکیو
به شرایط آرمانی
مدافع عنوان قهرمانی دوی ۱۰۰ متر بازی‌های المپیک توکیو از شرایط خوبش در آستانه لیگ الماس و قهرمانی اروپا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا، پس از پانزده ماه بلاتکلیفی، مارسل یاکوبس، قهرمان المپیک ۲۰۲۰ بازگشت خوبش به دوی ۱۰۰ متر را در مسابقات رم جشن گرفت. مارسل یاکوبس ایتالیایی در جشنواره دو سرعت در کشورش جلوتر از دو هموطنش از خط پایان عبور کرد. او در فلوریدا بازگشتش به میادین را بعد از مدت‌ها مصدومیت جشن گرفته بود و کم‌کم به کسب سهمیه ورودی بازی‌های المپیک نزدیک می‌شود.

قهرمان دو طلای المپیک توکیو (۱۰۰ متر و چهار در ۱۰۰ متر امدادی) در صحبت‌هایی گفت: رفته‌رفته به شرایط ایده‌آل نزدیک می‌شوم و باید ایرادهایی را که وجود دارد اصلاح کنم تا بتوانیم به شرایط خوب قبلی بازگردم. بسیار خوشحالم که در ایتالیا توانستم عملکرد خوبی داشته باشم و رکوردم به حد نصاب ورودی نزدیک شد و مهم‌تر اینکه مقابل این همه تماشاگر مسابقه دادم. در دو رویداد بعدی به حد نصاب المپیک خواهم رسید تا در بازی‌ها بتوانم حضور داشته باشم.

مسابقات قهرمانی اروپا و لیگ الماس اسلو دو رویداد پیش روی یاکوبس پیش از بازی‌های المپیک‌اند. قرار است این دونده در مسابقات قهرمانی اروپا ۲۰۲۴ که در ورزشگاه المپیک رم برگزار می‌شود به حد نصاب ورودی بازی‌های المپیک (زیر ۱۰ ثانیه) برسد.

این ورزشکار ۲۹ساله ایتالیایی در فلوریدا برای حضور در المپیک تمرین می‌کند و در آنجا با هدایت رانا ریدر آمریکایی و آندره دگراس کانادایی تمرین‌هایش را پیش خواهد برد.

یاکوبس، قهرمان اروپا و دارنده دو نشان طلای بازی‌های المپیک است که مدت‌ها به دلیل مصدومیت دور از میادین بود و تلاش می‌کند در آستانه بازی‌های المپیک به شرایط ایده‌آل گذشته برسد و یکی از شانس‌های طلای ۱۰۰ متر بازی‌های المپیک پاریس است.

انتهای پیام

http://www.abapress.ir/News/1/72268
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی