سه شنبه 2 مرداد 1403

سهمیه المپیک کایاک

سهمیه المپیک کایاک
به علی آقامیرزایی رسید

علی آقامیرزایی به عنوان نماینده کایاک ۱۰۰۰متر ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا، قایقرانی آب‌های آرام موفق به گرفتن دو سهمیه در ماده کانو و کایاک یک‌نفره مردان شد. این دو سهمیه به نام کشور است از این رو قرار بود مسابقه انتخابی بین مدعیان داخلی برگزار شود تا در نهایت از میان آنها یک نفر راهی پاریس شود.

در بخش کایاک، سه نفر قراربود که با هم مسابقه بدهند و برنده آنها هشتم خرداد با علی آقامیرزایی رقابت کند و در نهایت یک نفر از آنها راهی پاریس شود. اما هر سه ورزشکار از مسابقه انتخابی اول انصراف دادند و به این ترتیب علی آقامیرزایی به عنوان نماینده ایران در کایاک ۱۰۰۰متر المپیک پاریس رقابت خواهد کرد.

آقامیرزایی دومین المپیک متوالی خود را تجربه می‌کند. او در المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز حضور داشت.

رضا صابونچی دبیر فدراسیون قایقرانی در گفتگو با ایسنا درباره انصراف دیگر قایقرانان از انتخابی المپیک کایاک گفت: انتخابی المپیک کایاک سه کاندیدا داشت و برنده آنها قراربود با علی آقامیرزایی رقابت کند. پیش از این سپهر ساعتچی به دلیل آسیب‌دیدگی انصراف داده بود. پیمان قویدل نیز اعلام کرد تخصصش روی کایاک ۵۰۰ متر است و ترجیح داد برای مسابقات دیگر آماده شود. عباس حسینی هم اعلام کرد مسابقات آسیایی و جهانی زیر ۲۳ سال را دارد و می ‌خواهد تمرکزش را روی آن مسابقات بگذارد.

او ادامه داد: به این ترتیب علی آقامیرزایی به المپیک می‌رود و در کانو نیز سه کاندیدا حضور دارند که انتخابی می‌گذاریم و برنده آنها با محمد نبی رضایی رقابت خواهد کرد.

انتهای پیام

http://www.abapress.ir/News/1/72269
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی