سه شنبه 2 مرداد 1403
تاريخ:بيستم تير 1403 ساعت 17:03
کد : 72286

یامال

یامال
یا پله؟
گلزنی یامال ۱۶ ساله در دیدار با فرانسه او را در کانون توجه‌ها قرار داده و باعث شده است برخی‌ او را حتی با پله مقایسه کنند.

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا، لامینه یامال، وینگر بارسلونا با ضربه‌ای تماشایی توانست دروازه فرانسه را در نخستین بازی دور نیمه‌نهایی جام ملت‌های اروپا باز کند. این اولین گل یامال در این مسابقات بود. این بازیکن جوان سه پاس گل نیز تاکنون در یورو داده است. او بعد از زدن این گل تبدیل به جوان‌ترین گلزن تاریخ مسابقات جام ملت‌های اروپا شد. پیش‌تر این رکورد متعلق به یوهان فونلانتن سوئیسی بود که سال ۲۰۰۴ وقتی ۱۸ سال و ۱۴۱ روز سن داشت به فرانسه گل زد. یامال اکنون ۱۶ سال و ۳۶۲ روز سن دارد.

از لامینه یامال به عنوان یکی از اعجوبه‌های بزرگ حال حاضر فوتبال جهان یاد می‌شود؛ بازیکنی که محصول آکادمی لاماسیاست و خیلی زود خودش را به سطح نخست فوتبال جهان رسانده است.

پیشی‌گرفتن از پله

اگر جام جهانی و جام ملت‌های اروپا را به عنوان دو رویداد مهم در نظر بگیریم، این بازیکن اسپانیایی از پله نیز پیشی گرفت. پله در جام جهانی ۱۹۵۸ وقتی ۱۷ سال و ۲۳۹ روز سن داشت جوان‌ترین گلزن مسابقات جام جهانی شد. در واقع مهاجم برزیلی تنها بازیکن زیر ۱۸ سالی است که در یک مسابقه در تاریخ جام جهانی گلزنی کرده است.

با این شرایط یامال از پله هم پیشی گرفته است اما این رکورد را نمی‌توان رسمی دانست چون این برزیلی هرگز در مسابقات یورو شرکت نکرده است.

لامینه یامال ۱۶ ساله در طول مسابقات، نه‌تنها با بازی درخشانش در جناح راست خط حمله تیم ملی اسپانیا بلکه با سختکوشی در هر بازی، نظر هواداران را به خود جلب کرده است و حالا با سن و سال کمی که دارد، نامش را در بین گلزنان یورو قرار داد.

در دیگر دیدار دور نیمه‌نهایی تیم‌های ملی هلند و انگلیس از ساعت ۲۲:۳۰ چهارشنبه (امشب) به مصاف هم خواهند رفت.

انتهای پیام

http://www.abapress.ir/News//72286
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی